W ostatnich dniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zapady aż 3 korzystne wyroki, które jeszcze bardziej wzmacniają pozycję frankowiczów w ich walce przeciwko bankom.
Wyroki zapadły w sprawach C-140/22, C-756/22 oraz C-28/22.
W dużym skrócie – nie powinno być już teraz żadnych wątpliwości, że:
banki nie mają prawa do sądowej waloryzacji kapitału kredytu,
banki nie mają prawa żądać od konsumentów wynagrodzenia za korzystanie z kapitału,
w przypadku stwierdzenia nieważności umowy kredytu – banki nie mogą domagać się zapłaty innych kwot, niż jedynie zwrotu kwoty udostępnionego kapitału (kwoty wypłaconego kredyty),
nie trzeba weryfikować czy konsument jest świadomy skutków nieważności umowy kredytu,
banki nie mogą korzystać z zarzutu zatrzymania, jeśli powoduje to utratę odsetek przez konsumenta.
Osoby posiadające kredyty w CHF lub EURO serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią i przesłania umowy kredytu w celu dokonania bezpłatnej analizy i przedstawienia możliwych rozwiązań, na adres mailowy:
ADWOKAT, PARTNER ZARZĄDZAJĄCY
Zajmuje się prowadzeniem skomplikowanych postępowań sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, oraz postępowań administracyjnych, w szczególności w obszarze prawa farmaceutycznego. Reprezentuje klientów w postępowaniach związanych z kredytami waloryzowanymi do waluty CHF.
Specjalizuje się w prawie farmaceutycznym, gdzie doradza w sprawach m. in. uzyskiwania i zmiany zezwoleń aptecznych, zakazu reklamy aptek oraz obrotu produktami leczniczymi. Obsługuje również transakcje związane z nabywaniem i sprzedażą aptek. Doświadczenie zdobywał przy obsłudze prawnej ogólnopolskich sieci aptek, hurtowni farmaceutycznych, oraz krajowych i międzynarodowych producentów leków. Prowadzi również szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego, oraz prawa gospodarczego i prawa konkurencji.